Andrei Rațiu și Ianis Hagi, calificați în optimile Cupei Spaniei – Rezultatele zilei

Rayo Vallecano și Deportivo Alaves și-au asigurat prezența în optimile Cupei Spaniei, după ce au trecut de Huesca (2-0) și Real Betis (1-0).

Ianis HagiFoto: Ricardo Larreina / Shutterstock Editorial / Profimedia

Atletico Madrid, Rayo Vallecano, Deportivo Alaves și Real Madrid, printre echipele calificate în optimi

Cu Andrei Rațiu titular, Rayo Vallecano nu a avut parte de un meci deloc ușor în deplasare la Huesca.

Echipa unde evoluează jucătorul român a reușit abia în reprizele de prelungiri să se desprindă. Oscar Valentin a deschis scorul în minutul 118, iar Palazon a stabilit scorul final în minutul 120+2.

Tot sâmbătă, Deportivo Alaves a învins-o la limită pe Real Betis, grație golului înscris de Benavidez (min 57). Ianis Hagi a fost titular și a fost înlocuit în minutul 66.

Real Madrid și-a respectat și ea statutul de favorită și a trecut fără emoții de cei de la Arandina.

După 0-0 la pauză, formația antrenată de Carlo Ancelotti…