Andrei Cordea i-a adus un punct lui Laurenţiu Reghecampf. Victorie mare pentru Burcă şi Tănase

Fotbalistul român Andrei Cordea, 24 de ani, a oprit, în aceaastă seară, o serie de 4 înfrângeri la rând pentru echipa lui, Al Taee, prim-divizionara saudită pregătită de Laurenţiu Reghecampf.

Internaţionalul transferat de la FCSB a punctat în prelungiri, minutul 90+9, în jocul cu Al Wehda, terminat nedecis, 1-1. La vizitatori, şi ex-rapidistul Dugandzic a fost titular.

Al Taee este pe locul 16, ultimul care retrogradează, cu 18 puncte.

Tot astă-seară, şi tot în etapa a 20-a de campionat, Al Akhdoud, cu internaţionalii Andrei Burcă şi cu Florin Tănase titulari, a trecut pe teren propriu, scor 3-2, de puternica Al Ahli.

La oaspeţi au jucat portarul Mendy, ex-Chelsea, şi atacanţii Firmino, ex-Liverpool, şi Mahrez, ex-Manchester City. De asemenea, la Al Ahly joacă şi brazilianul Ibanez, fost la AS Roma, care a şi fost eliminat în prelungiri.