Adrian Mititelu Jr, avertisment în miez de noapte pentru Giovanni Constanino! Schimbarea pe care o cere din tribuna oficială

Puştiul de 20 de ani, Robert Popa, a fost portarul titular al lui FCU Craiova în startul sezonului. Acesta a apărat buturile oltenilor în 11 partide.

FCU Craiova – CFR Cluj 1-3, în etapa a 26-a

Echipa CFR Cluj s-a impus sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-1, în faţa formaţiei FCU Craiova, într-un meci al etapei a 26-a din Superligă.

Partida de la Craiova a început cu un moment de reculegere în memoria lui Aleksei Navalnîi, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul în minutul 13, când El Kaddouri a profitat de ieşirea greşită a portarului Gurău şi a înscris. Craiovenii au egalat în minutul 40, prin Baeten – şut superb, din voleu, din marginea careului. Clujenii au încheiat însă repriza în avantaj, după ce…