Prima izbucnire nervoasă a lui Zeljko Kopic în România: “De ce mă tot întrebați?”. Antrenorul lui Dinamo a cedat

Dinamo – FC Botoşani 2-2

Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a 11-a din Superliga.

Dinamo a dominat prima parte a meciului cu FC Botoşani, iar Selmani a deschis scorul în minutul 28, după o ieşire hazardată a portarului Eduard Pap. Cătălin Cîrjan a avut un gol anulat pentru henţ, în minutul 45+2, dar alb-roşii au reuşit să îşi mărească avantajul în minutul 70, Politic profitând de o nouă greşeală a lui Pap.