Borussia Dortmund a câştigat cu VfL Bochum, după ce a fost condusă cu două goluri diferență

Echipa germană Borussia Dortmund a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 4-2, formaţia VfL Bochum, în etapa a cincea din Bundesliga. Borussia a fost condusă cu 2-0, dar a revenit, informează news.ro.

La Dortmund, oaspeţii au lovit de două ori în decurs de numai cinci minute, prin Matus Bero, în minutul 16, şi Dani de Wit, în minutul 21. Gazdele au reuşit să rintre în meci prin golul semnat de Serhou Guirassy, în minutul 44.

După pauză, acelaşi Guirassy a obţinut un penalti, transformat de Emre Can, în minutul 60. Tot…