AC Milan a învins vineri seara, pe teren propriu, gruparea Lecce, în primul meci al etapei a şasea din Serie A

Echipa italiană AC Milan a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 3-0, gruparea Lecce, în primul meci al etapei a şasea din Serie A, informează news.ro.

Meciul de la Milano a fost calm în prima jumătate de oră, dar gazdele au avut un final de repriză fulminant şi după ce Alvaro Morata a deschis scorul în minutul 38, Theo Hernandez a făcut 2-0 după numai trei minute, pentru ca Pulisic să pună pe tabelă scorul pauzei, 3-0, în minutul 43. Loftus Cheek a lovit bara în minutul 71, apoi milanezii au rămas în zece, după…