Nations League. România a învins cu emoții Lituania. Mitriţă: Domnul Lucescu a avut încredere în mine. Trebuia să îl răsplătesc

Naţionala de fotbal a României a învins cu emoţii selecţionata Lituaniei, cu scorul de 3-1 (1-1), luni seara, pe Stadionul Steaua din Bucureşti, în Grupa C2 a Ligii Naţiunilor.

Partida de pe Stadionul Steaua a început perfect pentru tricolori, care au deschis scorul în minutul 4, după o pasă excelentă a lui Stanciu, finalizată de Valentin Mihăilă.

Lituanienii au replicat printr-o dublă ocazie la poarta lui Târnovanu, în minutul 29, dar portarul nostru a fost la post.

Drăguş a trimis puţin pe lângă poartă două minute mai târziu, dar oaspeţii au egalat…