Denis Alibec, prima reacție după UTA Arad – Farul 1-1! Mesaj direct despre echipa națională

UTA – Farul 1-1

Echipa UTA Arad a încheiat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a şaptea din Superligă.

Oaspeţii au bifat ocaziile de gol la Arad, înainte ca van Durmen să deschidă scorul în minutul 22, cu un şut din careu. Gazdele au presat şi Grameni a fost aproape de autogol după ce a deviat o minge în transversală, la centrarea lui Omondi, din minutul 27. Fabry a irosit ultimele două şanse de a înscrie, pe finalul primei părţi, şi arădenii au intrat la cabine cu avantaj de un gol. …