Europa League: Remiză spectaculoasă între FCSB și LASK Linz. Calificarea se decide la București

FCSB și LASK Linz au remizat, joi, scor 1-1, în manșa tur a play-off-ului de calificare în grupele Europa League.

Prima repriză a meciului LASK Linz – FCSB a început echilibrat, dar, cu trecerea timpului, austriecii au fost mai prezenți în atac și mai periculoși. Usor (8, 21) a ratat cele mai mari ocazii ale lui LASK Linz înainte ca echipa din Austria să deschidă scorul, în minutul 34, prin Taoui, la capătul unei faze lucrate excelent.

Și după gol echipa austriacă a fost mai periculoasă, dar Malcom Edjouma a ratat o ocazie imensă, cu un șut din mijlocul careului, în…