luptătoarea japoneză Sakura Motoki a câştigat medalia de aur la cat. 62 kilograme / Clasamentul final al categoriei

Luptătoarea japoneză Sakura Motoki a câştigat medalia de aur la cat. 62 kilograme, sâmbătă, la Jocurile Olimpice de la Paris, după ce a învins-o în finală pe ucraineanca Irina Koliadenko, informează AGERPRES.

Motoki, o debutantă la Jocurile Olimpice, a trecut în primul tur de sportiva română Kriszta Incze, după doar 38 de secunde. Koliadenko obţinuse medalia de bronz la Jocurile de la Tokyo, în urmă cu trei ani.

Japonia a câştigat toate titlurile la această categorie de la introducerea luptelor feminine în programul olimpic,…

Îți dorești un mod simplu și rapid de a gestiona banii?