Corvinul Hunedoara, eliminată din Europa League, dar își continuă drumul european

Corvinul Hunedoara își continuă drumul în Conferece League, după meciul echilibrat cu Rijeka, în Croația, unde a pierdut cu 0 – 1.

În meciul tur, la Sibiu, din al doilea tur preliminar al Europa League, scorul a fost 0 – 0 între Corvinul și Rijeka.

La Rijeka, gazdele au deschis scorul încă din minutul 12. Echipa condusă de Florin Maxim a avut şansa egalării în minutul 74, când portarul Posasevic l-a faultat în careu pe Hrezdac, iar centralul a acordat penalty. Sergiu Buş a ratat însă lovitura de la 11 metri, trimiţând mult peste poartă (minutul 76).