Live Video&Score | CSM București

• Liga Na╚Ťiunilor: Olanda – Belgia, duminic─â, 21:45, Digi Sport 2

• Liga Na╚Ťiunilor: DanemarcaFran╚Ťa, duminic─â, 21:45, Digi Sport 1

• Partida dintre CSM Bucure╚Öti ╚Öi Bietigheim poate fi urm─ârit─â, de asemenea, ├«n format LIVE VIDEO pe siteul digisport.ro, dar ╚Öi ├«n aplica╚Ťia Digi Sport, de c─âtre abona╚Ťii RCS-RDS.

CSM Bucure╚Öti – Bietigheim 13-16, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1

Min. 30: CSM – Bietigheim 13-16. Final de prim─â repriz─â ├«n Sala Polivalent─â!

• Pentru CSM Bucure╚Öti au ├«nscris Neagu (5), Dembele (2), Pintea (2), Aune (1), Omoregie (1), Ramusovic (1), Zaadi (1).

Min. 29: CSM – Bietigheim 13-15. Cristina Neagu ├«nscrie pentru a cincea oar─â ├«n aceast─â prim─â repriz─â, de la 7 metri.

Min. 14: CSM – Bietigheim 7-9. Cristina Neagu ├«nscrie de la 7 metri, iar echipa german─â este din nou ├«n inferioritate numeric─â.

*Cristina Neagu a ajuns la 1.000 de goluri marcate în Champions League.

Min. 8: CSM – Bietigheim 3-5. Superioritate de dou─â minute pentru bucure╚Ötence, dup─â eliminarea lui Mala.

Min. 3: CSM – Bietigheim 2-2! Cristina Neagu ├«nscrie primul ei gol ├«n acest meci.

UPDATE 17:00 Începe meciul din Sala Polivalentă!

CSM Bucure╚Öti – Bietigheim, LIVE VIDEO, 17:00, Digi Sport 1. ÔÇŁTigroaiceleÔÇŁ, ├«n c─âutarea unui nou succes ├«n grupele Champions League

CSM București a reușit să câștige primul său meci din grupele EHF Champions League, contra lui Krim Ljubljana, scor 30-28, iar în al doilea a învins-o mai clar pe Brest, scor 33-26, în deplasare.

Înaintea meciului direct de duminică după-amiaza, CSM București și Bietigheim se află la egalitate de puncte, dar sportivele din Germania au un golaveraj mai bun. Bietigheim le-a învins în primele două meciuri din grupă pe Most, scor 46-23 și pe Ferencvaros, scor 40-20.

├Än clasamentul Grupei A, Bietigheim se afl─â pe locul trei, ├«n timp ce elevele lui Adi Vasile ocup─â pozi╚Ťia a patra ├«n ierarhie.┬á

Clasament Champions League handbal, Grupa A

Clasament handbal / Foto: Flashscore

Cum s-a descurcat CSM București în meciul anterior din grupele Champions League

CSM București a reușit să se impună pe terenul lui Brest, scor 33-26, în cadrul grupei A din Champions League.

Elevele lui Adi Vasile au marcat primele, prin Aune. Dup─â primele 10 minute de joc, echipele se aflau la egalitate, scor 5-5.

Prima repriz─â a continuat, ├«ns─â, fantastic pentru rom├ónce, care au ├«ncheiat cu un avantaj de patru goluri. Diferen╚Ťa a fost men╚Ťinut─â o mare parte din partea secund─â, iar spre final “tigroaicele” au turat motoarele ╚Öi mai tare.

CSM Bucure╚Öti a reu╚Öit s─â ├«ncheie meciul la 7 goluri diferen╚Ť─â, dup─â ce Pintea a marcat ├«n ultimele secunde de joc.

Dup─â acest rezultat, CSM Bucure╚Öti a urcat pe locul 3 ├«n grupa A, la egalitate de puncte (4) cu Bietigheim ╚Öi Kristiansand. De partea cealalt─â, Brest este pe penultima pozi╚Ťie, cu niciun punct.

Etichete: csm bucuresti , champions league handbal , bietigheim , csm bucuresti bietigheim , adi vasile , grupa a champions league