Chelsea, învinsă de Fulham, continuă degringolada

Chelsea parcurge una dintre cele mai negre perioade din ultimele decenii, după venirea lui Graham Potter pe banca tehnică. Blues au mai pierdut un meci, derby-ul londonez cu Fulham, pe Craven Cottage, restanţă din etapa a şaptea, scor 2-1, şi au ajuns la 7 eşecuri în ultimele 9 meciuri. Mai mult, la debut, portughezul Joao Felix a fost eliminat, primind roşu direct în minutul 58, pentru un atac dur. Chelsea a încasat gol în prima repriză de la fostul său star, brazilianul Willian, dar Koulibaly a egalat după pauză. Gazdele au reuşit să înscrie golul victoriei în minutul 73, prin Carlos Vinicius, cu o lovitură de cap şi Fulham este pe locul 6 în Premier League, cu 31 de puncte. În schimb, Chelsea este pe 10, cu 25 de puncte.